Rekolekcje w Magdalence 2018

Centrum Formacji Wieczernik w Magdalence zaprasza na:

22.06. –  29.06.    Uzdrowienie wspomnień             430 zł / 500 zł
30.06. –  04.07.    W szkole Ducha Świętego           270 zł
05.07. –  12.07.    Akceptacja siebie                           430 zł / 500 zł
13.07. –  21.07.    Ćwiczenia Ignacjańskie indywidualno – grupowe    565 zł
22.07. – 26.07.    O Rozeznawaniu                            290 zł
27.07. – 03.08.    Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy    420 zł / 490 zł
04.08. – 09.08.    Rekolekcje Eucharystyczne       315 zł / 365 zł
10.08. – 17.08.    Uzdrowienie wspomnień             430 zł / 500 zł
17.08. – 26.08.    Kurs „Pierwsze Słowo”                430 zł / 500 zł
27.08. – 01.09.    Młodzi na Maxa                               295 zł / 345 zł
23.09. – 30.09.    Uzdrowienie wspomnień             430 zł / 500 zł

Centrum Formacji Rodzin w Zalesiu Górnym zaprasza na:

15.07. – 22.07.    Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy    450 zł
22.07. – 28.07.    Rekolekcje o radości w Duchu Świętym 350 zł – zgłoszenia na te rekolekcje należy wysyłać bezpośrednio do Centrum Formacji Rodzin http://swietarodzina.org/

Dom Rekolekcyjny „Miłosierdzie” w Derdach zaprasza na:

08.07. – 15.07.    Nie bójcie się Miłosierdzia          460 zł


ZASADY ZGŁOSZEŃ na rekolekcje

Uczestników rekolekcji zgłaszają liderzy grup lub osoby przez nich wyznaczone do tej funkcji. Prosimy, aby przy zgłoszeniach używać formularza zgłoszeniowego lub ankiety na “Akceptację siebie” i Ćwiczenia Ignacjańskie – wypełnione należy przysłać jako załącznik do maila. Bardzo prosimy, aby używać aktualnego formularza zgłoszeniowego dołączonego do TEGO biuletynu, nie tych z lat poprzednich. Można również zgłaszać uczestników przez stronę www.cfwieczernik.odnowa.org – z wyjątkiem rekolekcji „Uzdrowienie wspomnień”, „Akceptacja siebie” i Ćwiczeń Ignacjańskich. Nie przyjmujemy rezerwacji miejsc bez podania nazwisk uczestników. Nie przyjmujemy również zgłoszeń drogą telefoniczną. Wszystkim wysyłamy potwierdzenia przyjęcia na rekolekcje i ważne informacje.

Na rekolekcje mogą zostać przyjęte osoby, które poprzednie rekolekcje odbyły przynajmniej rok temu (nie dotyczy to oczywiście zgłoszeń na REO). Ten odstęp czasowy musi być również zachowany, jeśli tymi poprzednimi rekolekcjami było REO w formie seminaryjnej. Jedynie na Rekolekcje Eucharystyczne można  przyjechać już pół roku po REO, zwłaszcza gdy było przeżywane metodą seminaryjną.

Na rekolekcje “Akceptacja siebie” niezbędne jest wypełnienie ankiety osobiście przez osobę pragnącą przeżyć te rekolekcje. Taka sama ankieta jest wymagana w przypadku przyjmowania na Ćwiczenia ignacjańskie indywidualno – grupowe tych osób, które nie uczestniczyły w rekolekcjach „Akceptacja siebie”. Ponieważ potrzebny jest czas na rozważenie treści ankiety oraz odpowiedź zainteresowanej osobie, czy została przyjęta, czy też bardziej odpowiednie dla niej są inne rekolekcje, ankieta powinna znaleźć się w Sekretariacie Centrum Formacji najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu! (Im wcześniej, tym większe szanse na wolne miejsce).

Koszty rekolekcji są podane przy terminach. Przy rekolekcjach w Magdalence są podane dwie kwoty: pierwsza określa koszt zakwaterowania w pokoju z własną łazienką, druga – jeśli łazienka jest wspólna, w korytarzu. Zgłaszając osobę na rekolekcje w Magdalence (tylko tu!), dobrze jest określić preferowany wariant zakwaterowania (pokój z łazienką czy bez łazienki), od którego zależy koszt udziału w turnusie. W przypadku, gdyby podany koszt był dla kogoś za wysoki i uniemożliwiałby w ogóle uczestniczenie w rekolekcjach, prosimy o kontakt lidera grupy bądź samą zainteresowaną osobę

Potwierdzeniem zamiaru przyjazdu na rekolekcje jest przedpłata w wysokości 100 zł. Powinna ona zostać wysłana od razu po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia na rekolekcje. Zgłoszenia bez przedpłaty traktujemy jako niepotwierdzone i możemy na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu przyjąć na to miejsce inną osobę. W przypadku rezygnacji z przyjazdu bez wcześniejszego (tj na 10 dni przed rozpoczęciem turnusu) powiadomienia nas o tym, zaliczka nie będzie zwracana. W razie wątpliwości prosimy o telefoniczny kontakt. Nie wpłacamy na konto całości kwoty, tylko zaliczkę! Pozostałą kwotę uczestnicy uzupełniają w gotówce po przyjeździe na rekolekcje.

Pamiętajcie o zgłoszeniu osób, które będą podejmować posługę w kuchni. Członkowie grup delegujących spośród siebie osoby, które będą pomagać w kuchni w czasie któregoś z turnusów w Magdalence lub w Zalesiu, będą w tych domach korzystać z niewielkich zniżek. Osoby te pomagają w przygotowywaniu posiłków dla grupy, ewentualnie w innych pracach domowych. Nie otrzymują wynagrodzenia za tę pracę, nie płacą za pobyt i nie uczestniczą też w zajęciach rekolekcyjnych.

Istnieje możliwość odpracowania swojego udziału w rekolekcjach na dyżurze w kuchni w czasie innego turnusu w tym roku albo zapłacenia w ratach (w tym przypadku inni nie mają zniżek).

Zgłaszając chętnych do uczestniczenia w rekolekcjach nie zapomnijcie, że na każdym turnusie REO potrzebni są ANIMATORZY prowadzący grupy dzielenia i animator muzyczny. Można w ten sposób odbyć praktykę w ramach Szkoły Animatora. Animatorzy nie są zobowiązani do opłaty za pobyt.

Zgłoszenia na rekolekcje organizowane przez CF Wieczernik wysyłamy przez:

Formularz on-line: http://www.cfwieczernik.odnowa.org/zgloszenia

e-mail : zapisy@cfwieczernik.odnowa.org

List papierowy: Centrum Formacji „Wieczernik” ul. Ks. Słojewskiego 19, 05-552 Magdalenka  

 

Informacje

można uzyskać pod nr tel. 22 757 99 93  we wtorek  godz. 15.00 – 17.00  i czwartek godz. 18.00 – 21.00
tel komórkowy  785 252 686 (czynny poza w/w dniami i godzinami, z wyłączeniem dni świątecznych i godzin nocnych)

Zaliczki należy wpłacać na rachunek bankowy

Rzymskokatolicka parafia św. Marii Magdaleny Dom Rekolekcyjny Wieczernik

28 8022 0000 0006 8563 2000 0016

Tytuł wpłaty: (Wpisać rodzaj i termin rekolekcji)

Zapraszamy na stronę www.cfwieczernik.odnowa.org, gdzie można zapoznać się z Centrum Formacji „Wieczernik” i terminami rekolekcji oraz wysłać zgłoszenie.

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW REKOLEKCJI

 Na rekolekcje należy przyjechać w dniu rozpoczęcia turnusu między godz. 16.00 a 18.00 (Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy nie przyjeżdżać wcześniej!!!). Orientacyjna godzina zakończenia będzie podana w potwierdzeniu – na ogół są to godziny południowe..

W programie większości rekolekcji nie ma celebracji Sakramentu Pokuty i Pojednania

Osoby, które przyjadą po rozpoczęciu turnusu (np. następnego dnia) lub będą planowały wcześniejszy wyjazd, albo wyjazdy w trakcie rekolekcji, nie będą przyjmowane na dany turnus.

      Każdy z uczestników powinien przywieźć ze sobą:

  • powleczenie na pościel (wypożyczenie kompletu powleczenia z ośrodka kosztuje dodatkowo 15 zł)
  • obuwie domowe
  • Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (na REO nie jest to konieczne)
  • długopis i notatnik
  • inne rzeczy, które są mu codziennie potrzebne, w tym – leki, które przyjmuje.

      Ogólne WARUNKI w Domach Rekolekcyjnych:

  • zakwaterowanie w kilkuosobowych pokojach (nie ma „jedynek”),
  • łazienki w korytarzu lub przy pokojach,
  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie,
  • uczestnicy wnoszą wkład w funkcjonowanie Domu przez podejmowanie dyżurów: zmywanie naczyń, obieranie jarzyn oraz sprzątanie.

Konkretne informacje dotyczące danego domu rekolekcyjnego oraz jak dojechać na rekolekcje – podajemy każdemu uczestnikowi razem z potwierdzeniem przyjęcia na rekolekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.